Október 21-én a Batizi Ifjakra emlékeztek a Református Gimnázium diákjai

Október 21-én Batizra látogattak a Szatmárnémeti Református Gimnázium 10. osztályos tanulói.

A hagyományok szerint Ünnepi Istentisztelettel és kuruc időszakot idéző verses-zenés performansszal tisztelegtek a kuruc-labanc háborúban elesett batizi hős fiatalokra. A Batizi Református Temetőben található emlékmű koszorúzása idén sem maradt el.

Az eseményen Magyar Lóránd parlamenti képviselő úr is részt vett, melyre közösségi oldalán eképp emlékszik:

“A batizi Diákdombon a szatmári történelem Dávidjaira emlékeztünk: azokra a diákokra, akik a kuruc-labanc szabadságharc csatájában a kurucokhoz csatlakozva küzdöttek botokkal, hittel és szabadságvággyal felfegyverkezve az osztrákok Góliát-szerű serege ellen. A majd’ háromszáz évvel ezelőtti ütközetben a diákok feláldozták életüket, halálukkal pedig üzennek a mai fiataloknak is: a harc nem lehet mindig győzedelmes, de szükséges ahhoz, hogy erőt, reményt és hitet adjon mindenkinek. Vasárnap Batizon megkoszorúztuk Szilágyi Domokos költő emléktábláját is.”

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀