Megújult oktatási ajánlattal vár a Református Gimnázium

A nyolcadikosok fontos döntés meghozása előtt állnak ebben az időszakban, ugyanis el kell dönteniük, milyen irányban szeretnék folytatni tanulmányaikat az általános iskola befejezése után.

A Szatmárnémetiben működő Református Gimnázium a következő tanévre vonatkozóan formabontó újításokkal várná a jelentkezőket. Ám hogy a tanintézmény tervei valóra válhassanak, természetesen kellő számú diákra is szükség van, így a következőkben bemutatjuk, milyen szakokra jelentkezhetnek mindazok, akik szeretnének a Refi közösségéhez tartozni.

Amint arról az iskola vezetősége tájékoztatta portálunkat, a következő tanévben továbbra is várják mindazokat, akik a 28 hellyel induló A osztályba, azaz filológiára szeretnének járni. Változatlanul 28 hellyel startol majd a B osztály is, ahova azok jelentkezését várják, akik teológiai képzésben szeretnének részt venni.

Viszont a következő tanévben a Refiben egy új struktúrájú osztályt is indítanának. A dupla szakként, 28 hellyel induló C osztály 14 helyére matematika-informatika képzés iránt érdeklődők jelentkezését várják, a másik 14 helyre pedig azokat, akik a természettudományok rejtelmeiben szeretnének elmélyedni. Bár elsőre különösnek tűnhet e felosztás, ám mint azt Póti Eduárd iskolaigazgató elárulta, sikerült minden olyan engedélyt megszerezni, mely szükséges egy ilyen jellegű osztály beindításához. Mi több, a tanintézmény kellő számú, jól felszerelt laborral és kiváló szaktanárrokkal is rendelkezik, így az osztály elindítása csak azon áll, hogy hány diák pályázza meg ezeket a helyeket.

Természetesen a Református Gimnázium ezt követően sem mond le a szaklíceumi osztály indításáról, ahova azokat a diákokat várják, akiket leginkább a gazdaság foglalkoztat. A „gazdasági szakértő” képzésen a többihez hasonlóan 28 szabad hely áll majd a jelentkezők rendelkezésére. A formanyomtatvány kitöltésekor érdemes lesz tehát ezeket a lehetőségeket is komolyan számba venni. A Refiben ugyanis az is könnyen megtalálhatja a helyét, aki a humán tárgyak iránt érdeklődik, de az új dupla szaknak köszönhetően immár az is, akit inkább reálos beállítottságú.