Száztíz meseíró közül végzett dobogós helyen a Refi kisdiákja – 2018.06.14

Öt országból egészen pontosan 110 mese érkezett a székesfehérvári Gárdonyi Géza Művelődési Ház és Könyvtár kilencedik alkalommal meghirdetett nemzetközi meseíró pályázatára, amelyre a világ bármely országában élő gyermekek magyar nyelven írt meséit várták. A pályázatra többek között a Délvidékről és Erdély-Partiumból érkeztek alkotások.

Az eredményhirdetést Székesfehérváron, a Hetedhét Játékmúzeumban tartották a gyerekek hatalmas örömére. A Szatmárnémeti Református Gimnázium harmadik osztályos tanulója, Hariton Nándor “Kukker, a kis rockzenész” című meséjével hódította meg a zsűri szívét, olyannyira, hogy a harmadik helyezés mellett az alpolgármester asszony különdíját is bezsebelte.

Erdei Brigitta tanítónő szerint érdemes figyelni a pályázatokat, hiszen nagyon sokszor várják határon túli magyarok jelentkezését is. Hozzátette, nagyon sok nemzetközi verseny van, csak hajlamosak vagyunk félretenni ezeket, és csak a sajátunkkal foglalkozni, pedig itt van az eredmény, magáért beszél, bárki láthatja, megéri indulnunk a tehetséges gyerekekkel.

A harmadik helyezés azért is nagyon szép, mert 110 mese közül kellett kiválasztani a döntőbíráknak a legjobbakat, ráadásul minden kategóriában csak egy helyezett volt, nem kapott két gyerek ugyanolyan minősítést. Nándor talán azzal nyerhette meg magának leginkább a zsűri szívét, hogy meséjében ötvözte a modern világot és a hagyományos családi értékeket is a maga vicces, kedves, elragadó módján, hogy az előadó képességéről már ne is beszéljünk.

A történet arról szól, hogy egy kis kakukk egy rigófészekben kel ki, és érzi, nem tartozik teljesen közéjük, ezért felkerekedik, hogy megtalálja a helyét a világban. Útnak indul, hogy felkeresse az övéit, akikkel egy rock koncerten találkozik. A kakukk, miután végigjárta a maga útját, rájön, hogy az igazi családja, akik felnevelték őt, ugyanolyan fontosak, és visszatér hozzájuk.

Ezúton is gratulálunk mind a felkészítőknek, mind a kisfiúnak, hiszen fantasztikus eredményt ért el nemzetközi szinten már ilyen fiatalon.