Közeledik a Szalagtűző a Refiben – 2018.01.04

Január 25-én tartják a Szatmárnémeti Református Gimnáziumban a Szalagtűzőt, azaz a Szalagavató ünnepséget. Póti Eduárd, az iskola igazgatója elmondta, hogy ezt az alkalmat hagyomány szerint mindig a tizenegyedikes diákok készítik elő.

Ebben az időszakban nagy a sürgés-forgás az iskola életében, hiszen nem csak az ünnepi műsort kell összeállítani, hanem mind a három tizenkettedikes osztálynak videóösszeállítást is kell készíteni, amelyben az alsóbb oszályok összefoglalják a végzősökkel együtt töltött évek emlékeit. A tablófotózást is a szalagavató ünnepség idejére időzíti a gimnázium.
A szalagtűzés mindig emlékezetes, rengeteg családtag, ismerős és barát gyűlik össze, hogy együtt örüljenek az érettségi előtt álló, végzős diákokkal.