Felhőtlen vakáció előtt állnak a Refi diákjai is: véget ért a tanév – 2018.06.15

Június 15-el véget ért a tanév a Református Gimnázium tanulói számára is.

Az ünnepség a megszokott módon istentisztelettel kezdődött a Láncos templomban, ahol is Csűry István, a Királyhágómelléki Református Egyházkerület főpásztora szólt a diákokhoz. „Ha nyomorúságban vergődöm, te megelevenítesz. Kinyújtod kezedet ellenségeim haragja ellen, és jobbod megment engem. Az ÚR mindent elvégez értem. URam, kegyelmed örökkévaló; ne hagyd el kezed alkotásait!” (Zsolt 138. 7-8). Lelki ellenség még a vakációban is lesz, de Isten oltalma, az Ő templomban hangzó Igéje ebben az időszakban is megvéd – mondta.

Utána Póti Eduárd, az intézmény igazgatója is köszöntötte a diákokat, a szülőket, családtagokat. A rokonokhoz indított gondolatok arra vonatkoztak, hogy legyenek büszkék a gyermekeikre, mert szépen dolgoztak az év során. Hozzátette, az a rengeteg jutalomkönyv és oklevél, ami az asztalon sorakozik fel, mind annak a bizonyítéka, hogy megérte a fáradságos munka, van eredmény, van kit megdícsérni és értékelni. Elmondta, reméli, hogy az új tanévben folytatódik a kitartó munka, és hogy a vakáció idején mindenkinek lesz ideje feltöltődni és szeptembertől mosolyogva, újult erővel visszatérni.

Király Lajos szatmári esperes és Erdei Árva István iskolalelkész is kedves szavakat intézett a diákokhoz, majd rövid énekes-verses műsor után következett a diplomák kiosztása.