Első ízben tartottak Furulyatalálkozót a Refiben – 2018.06.11

2018. június 11-én szervezték meg először a Szatmárnémeti Református Gimnázium történetében a Furulyatalálkozót.

Hogy miért is különleges a kezdeményezés? Mert két kislány fejéből pattant ki az ötlet, akik olyan lelkesedéssel vetették bele magukat a szervezésbe, hogy a támogató tanárok esetleges kétségeit vagy aggodalmait szinte csettintésre tüntették el. Hogy ki az a két lány, akiket jogosan nevezhetünk ötletgazdának? Zilahi Nóra és Varga Izabella, aki mindketten harmadik osztályos tanulók és már három éve furulyáznak együtt.

A találkozót eredetileg versenynek szervezték volna, de úgy érezték, nagyobb létjogosultsága van egy közvetlenebb és egyben kötetlenebb hangulatú, zenei központú találkozásnak. A hangszerek megismertetése, a közös éneklés és egymás tehetségének bemutatása mellett persze az ismerkedésen is nagy hangsúly van, hiszen a kicsiknek remek lehetőséget jelent egy-egy ilyen program.  Bár az első találkozás a fogadóiskola oktatói szerint lehetett volna még egy kicsit tökéletesebb, örülnek, hogy sikerült útjára indítani egy újabb kezdeményezést, és persze remélik, hogy sikerül majd hagyományt kovácsolni a kezdeti lépésekből.

Hogy hogyan is nézett ki a délelőtti foglalkozás? Nem csak a Refi tehetségei, hanem a mikolai iskola és az Aurel Popp Művészeti Líceum tanulói is megmutathatták tudásukat: volt, aki zongorán, volt, aki hegedűn, volt, aki furulyán tartott rövid bemutatót társainak. A nagyjából délig tartó program utolsó részében a közel 40 összegyűlt gyerek egy szatmári népdalt tanult meg közösen, ezzel is gazdagítva első élményekben gazdag, saját szervezésű programjukat.