Egyházi érettségi a Refiben – 2018.04.27

Mintegy 33 diák élt az egyházi érettségi lehetőségével a Refiben, ezzel is edződve a további megmérettetésre. Biblia- valamint énekismeretükről tettek bizonyságot pénteken délelőtt a diákok.

A Szatmárnémeti Református Gimnáziumban két teremben zajlottak az események. Az egyik teremben Győrbíró Csilla református vallás szaktanfelügyelő, Székely Tünde vallástanárnő, Tolnai István nagykárolyi esperes, Győrbíró Sándor szatmári katekétikai előadó, valamint Erdei Árva István iskolalelkész a diákok bibliaismeretét mérlegelte.

Higyed Gyöngyi szatmári zenei előadó, valamint Mátyás Erika zenetanárnő énekelni hívta az érettségizőket. Ez az eredmény ugyan nem számit bele a világi érettségi eredményébe, de azon túl, hogy edződtek lámpaláz legyőzésében, az egyházi érettségi diploma jól jöhet az életben, ugyanis a világ ezen részén nem jelent hátrányt, ha valaki hisz, pláne ha még úgymond papírja is van erről.